Tusk: źle przygotowaliśmy wprowadzenie ustawy refundacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2012 15:57

Premier Donald Tusk przyznał w sobotę (25 lutego), podsumowując 100 dni pracy rządu, że wprowadzenie ustawy refundacyjnej zostało źle przygotowane. Zaznaczył jednocześnie, że istota zawartych w niej zmian każe mu ocenić samą ustawę, jak i jej skutki, pozytywnie.

- Nie byliśmy dostatecznie przygotowani i nie potrafiliśmy także przygotować otoczenia, a więc przede wszystkim pacjentów, aptekarzy, lekarzy do skutków działania tej ustawy - oświadczył premier na konferencji prasowej.

Jednocześnie podkreślił, że istota ustawy refundacyjnej jaką jest limitowanie zysków firm farmaceutycznych, nowy sposób tworzenia listy refundacyjnej, który chroni pacjentów, a także obniżenie cen leków i uszczelnienie systemu, tak aby nie było ryzyka wydawania "miliardów więcej" na refundację, to wszystko każe mu ocenić samą ustawę i jej skutki jako pozytywne.

Trudnymi stoma dniami nazwał premier Donald Tusk pierwsze trzy miesiące funkcjonowania swojego gabinetu. Przekonywał jednocześnie, że należy oddzielić prawdziwe problemy od "wrzawy czy irytacji z powodu mniej istotnych kwestii".

- Te sto dni w kontekście międzynarodowym i jeśli chodzi o zdarzenia krajowe to był czas skomplikowany i pełen napięć - powiedział premier na  konferencji prasowej.

- Z mojego osobistego doświadczenia to były na pewno trudne sto dni - przyznał szef rządu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum