Tusk spotkał się w Sejmie z rodzicami niepełnosprawnych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2014 21:38

My stąd nie wyjdziemy, dopóki nie będzie w przyszłym tygodniu ustawy podnoszącej zasiłek pielęgnacyjny - mówili w piątek (21 marca) protestujący w Sejmie rodzice dzieci niepełnosprawnych podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem.

Protestujący podkreślali, że czują się oszukani, ponieważ mimo wielu spotkań m.in. z premierem, poświęconych sytuacji niepełnosprawnych dzieci, nie wprowadzono do korzystnych dla nich rozwiązań.

- My stąd nie wyjdziemy, dopóki nie będzie dla nas ustawy w przyszłym tygodniu, do środy, podpisanej, podnoszącej zasiłek pielęgnacyjny do wysokości najniższej pensji krajowej. Wiemy, że państwo ma pieniądze, niech pan minister finansów odmrozi je. Po prostu muszą się one dla nas znaleźć. (...) Już w tej chwili nie prosimy, a żądamy ustawy na teraz - powiedziała jedna z matek.

Rodzice zapewniali szefa rządu, że nie jest to żadna akcja polityczna i że nie reprezentują żadnej partii politycznej. W Sejmie trzeci dzień protestuje grupa około 20 rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy domagają się zwiększenia zasiłku pielęgnacyjnego dla rodzica z tytułu całkowitej rezygnacji z pracy.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum