Tusk spotka się z Arłukowiczem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2012 11:23

W sobotę (25 lutego) ma się odbyć spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem w ramach przeglądu resortów.

Odbywany przez premiera przegląd resortów jest związany z upływającymi 100 dniami działania rządu koalicyjnego PO-PSL. Donald Tusk informował, że na razie nie przewiduje żadnej rekonstrukcji swojego gabinetu.

Premier zaznaczył, że nie będzie "przepytywał ani przesłuchiwał" swoich ministrów, ale będzie z nimi rozmawiał o tym, jak wygląda dorobek pierwszych 100 dni, a także omawiał plany poszczególnych ministerstw.

Pierwszymi ministrami, z którymi Dobald Tusk spotkał się w ramach przeglądu resortów, byli szefowie: Ministerstwa Soraw Zagranicznych - Radosław Sikorski i Ministerstwa Finansów - Jacek Rostowski. Według premiera wszystkie zaplanowane spotkania z ministrami powinny odbyć się w ciągu 10 dni.

W czwartek (23 lutego) premier będzie rozmawiał z ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem oraz z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Na piątek (24 lutego) zaplanowano spotkanie Tuska z ministrem edukacji narodowej Krystyną Szumilas oraz z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem.

W sobotę (24 lutego) premiera czeka maraton spotkań. Poza rozmową z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem na ten dzień przewidziano spotkania z szefami jeszcze trzech resortów: z ministrem spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim, szefem resortu pracy i polityki społecznej Władysławem Kamysz-Kosiniakiem oraz z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką.

Od poniedziałku (27 lutego) będą trwać kolejne konsultacje szefa rządu z ministrami, w tym z szefem resortu rolnictwa i rozwoju wsi Markiem Sawickim oraz z ministrem środowiska Marcinem Korolcem i z minister sportu Joanną Muchą. We wtorek (28 lutego) Tusk ma spotkać się z ministrem skarbu Mikołajem Budzanowskim, oraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem.

Następne spotkania podsumowujące 100 dni rządu zaplanowano na środę (29 lutego), gdy premier ma się spotkać z ministrem administracji i cyfryzacji Michałem Bonim oraz z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim. Ostatnią rozmowę premier zaplanował na sobotę 3 marca. W tym dniu Tusk spotka się z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum