Tusk: próba odwołania Arłukowicza to typowa zagrywka polityczna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2013 10:01

Próby odwołania przez opozycję Bartosza Arłukowicza z funkcji ministra zdrowia to typowa polityczna zagrywka, a nie poważna debata o ochronie zdrowia - powiedział premier Donald Tusk przed głosowaniem w Sejmie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności dla Arłukowicza.

Tusk: próba odwołania Arłukowicza to typowa zagrywka polityczna

- Wnioski opozycji o odwoływanie ministrów nie mają, moim zdaniem, nic wspólnego z faktyczną troską o służbę zdrowia. Gdybyśmy bardzo precyzyjnie wsłuchali się w argumenty, które opozycja wytacza, to one są jak kulą w płot w odniesieniu do ministra Arłukowicza - powiedział Tusk dziennikarzom. 

Premier dodał, że kiedy słyszy, że Arłukowicz jest winny, że firmy farmaceutyczne przestały tak dużo zarabiać, to według niego, jest to jeden "z powodów, aby gratulować wcześniej minister Kopacz, a dziś ministrowi Arłukowiczowi tej determinacji, aby wpływać na ceny leków w Polsce". 

Podobnie - dodał premier - jeśli chodzi o system eWUŚ, czyli system elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców. Tusk podkreślił, że przy wszystkich niedoskonałościach tego systemu, wreszcie, po latach, osiągnięty został "ten efekt o jaki nam chodziło, że rejestracja jest na podstawie dowodu osobistego"

Tusk - który na piątkowe (25 stycznia) głosowania w Sejmie przyjechał ze szpitala, gdzie trafił w czwartek w związku z infekcją górnych dróg oddechowych - przyznał, że nie ma żadnych wątpliwości, że warunki leczenia premiera są lepsze niż średnia polska.

-
Mam wystarczająco dużo doświadczeń osobistych i rodzinnych, żeby nie mieć złudzeń, że pacjenci w Polsce mają bardzo często powody, by narzekać na stan służby zdrowia - powiedział premier. 

Ale - jak zaznaczył - wnioskowanie przez opozycję o odwołanie ministra zdrowia, to typowa zagrywka polityczna, a nie poważna debata o ochronie zdrowia. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum