Tusk i Arłukowicz przedstawią dziś pakiet kolejkowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2014 10:15

W piątek (21 marca) o godz. 17.30 w KPRM odbędzie się konferencja prasowa premiera Donalda Tuska i ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - poinformowała na Twitterze rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pytany w piątek (21 marca) przez dziennikarzy w Sejmie, czy premier obiecał mu, że go nie zdymisjonuje, odparł:

- Ja z premierem rozmawiam o problemach w systemie ochrony zdrowia i staramy się je naprawić. I dziś te projekty będę przedstawiał - to będą dwa pakiety: dotyczący skrócenia kolejek i dotyczący onkologii.

Dopytywany, czy myśli, że wiosna będzie dla niego szczęśliwa, odparł, że bardzo lubi wiosnę i obiecał na wiosnę zmiany. 

- I zmiany dziś już się rozpoczęły - oświadczył.

Przypomniał w tym kontekście, że w piątek Sejm przyjął nowelę o zmianach w POZ. Umożliwia ona lekarzom pediatrom i internistom po zrobieniu specjalizacji otwieranie samodzielnych poradni podstawowej opieki zdrowotnej i podpisywanie umów z NFZ.

Swoje propozycje minister przedstawił premierowi w miniony piątek. Tusk pozytywnie ocenił przygotowane przez resort zdrowia rozwiązania i oświadczył, że limity finansowe nie będą już przeszkodą w leczeniu onkologicznym.

Jarosław Kaczyński, szef PiS, pytany w piątek przez dziennikarzy w Sejmie, czy tzw. pakiet kolejkowy coś zmieni, odparł:

- Zmienić trzeba i ministra Arłukowicza, i cały rząd. Wtedy mogą być zmiany pozytywne w Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum