Tusk do niepełnosprawnych: będziemy usuwać bariery

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2011 17:01

Będziemy usuwać bezsensowne i kosztowne bariery - zapewniał na spotkaniu z niepełnosprawnymi w niedzielę (25 września), przebywający w Giżycku premier Donald Tusk.

Tusk do niepełnosprawnych: będziemy usuwać bariery
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tusk mówił o zmianach dotyczących niepełnosprawnych, jakie zaszły w ostatnim czasie. Wymienił m.in. kampanię wzywającą, by nie parkować na miejscach dla niepełnosprawnych. - To po raz pierwszy pokazało, że można dotrzeć nawet do tępej głowy z takim komunikatem, a myśmy to wzmocnili jeszcze radykalnym zaostrzeniem kary za zajmowanie tego miejsca i dzisiaj widać bardzo wyraźnie efekty tego działania - powiedział premier.

Premier wspomniał o ułatwieniach w głosowaniu dla niewidomych (termin zgłoszenia się do urzędu miasta lub gminy zamiaru głosowania przy użyciu nakładek sporządzonych w alfabecie Braille'a mija w poniedziałek). Ocenił też, że środki z UE muszą być coraz bardziej kierowane na potrzeby niepełnosprawnych.

Tusk przyznał też, że współpraca z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma "obciążenia biurokratyczne", np. zbyt późne organizowanie konkursów. - Myślę, że będzie kwestią dosłownie dni, żeby tę kwestię wyregulować, bo to nic nie kosztuje poza odrobiną wyobraźni i dobrej woli - zapowiedział premier.

Tusk podkreślił, że ważną rzeczą jest "załatwianie konkretnych rzeczy, żeby życie niepełnosprawnego nie było trudniejsze czy gorsze, dlatego że mamy złe przepisy czy złe nawyki, czy za mało środków". - I tak niepełnosprawni muszą pokonać kilka więcej trudności niż my, a więc nie można zrobić niczego, co by dokładało jeszcze ciężaru - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze