Trzaskowski: ważne, żeby pieniądze z Unii płynęły do ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 14:07

Chcemy, żeby jakość leczenia podnosiła się, to ważny punkt programu Koalicji Europejskiej - mówił w środę (8 maja) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po spotkaniu z dyrektorami stołecznych szpitali. Podkreślił, że można to osiągnąć dzięki finansowaniu z UE.

Trzaskowski: ważne, żeby pieniądze z Unii płynęły do ochrony zdrowia
Zdaniem Trzaskowskiego z pieniędzy unijnych trzeba finansować w warszawskiej służbie zdrowia sprzęt i politykę profilaktyki zdrowotnej. Fot. PTWP

Przed południem prezydent Warszawy wraz z liderem PO Grzegorzem Schetyną spotkali się z dyrektorami szpitali. Tematem rozmów były propozycje Koalicji Europejskiej dotyczące służby zdrowia.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Trzaskowski stwierdził, że cięcia w budżecie UE środków dla Polski są spowodowane nieudolną polityką rządów PiS i mają swoje przełożenie na wiele dziedzin życia.

Podkreślił, że jako prezydent Warszawy widzi codziennie jak te pieniądze są potrzebne. W tym kontekście ocenił, że warszawskie szpitale zmieniły się w ostatnich latach właśnie dzięki pieniądzom unijnym. Wyjaśnił też, że ta zmiana dotyczy m.in. nowoczesnego sprzętu i poziomu leczenia.

- Dlatego tak ważne jest to, żeby pieniądze europejskie płynęły szerokim strumieniem do całej służby zdrowia, również w dużych miastach - powiedział. Dodał, że Koalicja Europejska, jeżeli wygra wybory na pewno to zagwarantuje.

Zdaniem Trzaskowskiego z pieniędzy unijnych trzeba finansować w warszawskiej służbie zdrowia sprzęt i politykę profilaktyki zdrowotnej. - Jeżeli chcemy mieć mniej zachorowań na raka, na choroby cywilizacyjne, musimy inwestować w programy profilaktyczne, a to można rozbić za unijne pieniądze - podkreślił.

Jako trzeci element koniecznych inwestycji prezydent stolicy wymienił szkolenie lekarzy i pielęgniarek, po to, by w Warszawie było jak najwięcej specjalistów i osób, które będą gotowe do tego, by leczyć Polaków.

- Chcemy żeby jakość leczenia się podnosiła - zadeklarował Trzaskowski. - To ważny punkt programu Koalicji Europejskiej - dodał.

PAP - Krzysztof Kowalczyk, Marta Rawicz 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum