Trzaskowski: nie stać nas na kolejny lockdown dla wszystkich. Co powinno decydować?

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP31 lipca 2021 09:01

Trudno traktować regiony Polski, w których zaszczepionych jest ponad 60 proc. populacji, identycznie z tymi, w których wskaźnik ten wynosi kilkanaście procent - mówi Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski Fot. PTWP
  • Nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, bo trudno zmuszać do szczepień, ale o wprowadzeniu dla zaszczepionych pewnych udogodnień - mówi Trzaskowski
  • Trudno traktować te regiony Polski, w których zaszczepionych jest ponad 60 proc. populacji, identycznie z tymi, w których wskaźnik ten wynosi kilkanaście procent - zaznacza
  • Wszyscy rozsądni ludzie poparliby takie zróżnicowanie w zamian za to, że nie będzie lockdownu dla wszystkich - dodaje

Prezydent Warszawy pytany na łamach weekendowego wydania "Super Expressu", czy jest zwolennikiem wprowadzenia obowiązkowych szczepień, czy może lepiej przyjąć model francuski, w którym bez paszportu covidowego nie skorzystamy z wielu usług, podkreślił, że nie stać nas na kolejny lockdown.

"Trudno zmuszać ludzi do szczepień"

 - Jeżeli zagrożenie będzie narastać, to być może trzeba będzie iść krok dalej. Nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, bo trudno zmuszać do szczepień, ale o wprowadzeniu dla zaszczepionych pewnych udogodnień - ocenił.

Jak wskazywał, trudno traktować te regiony Polski, w których zaszczepionych jest ponad 60 proc. populacji, identycznie z tymi, w których wskaźnik ten wynosi kilkanaście procent. - Myślę, że wszyscy rozsądni ludzie poparliby takie zróżnicowanie w zamian za to, że nie będzie lockdownu dla wszystkich - zaznaczył.

Jak przekonać Polaków do szczepień?

Jak mówił, Warszawa jest wyszczepiona w 62 proc., ale są miejscowości, w których wyszczepienie pozostaje na poziomie zaledwie kilkunastu procent. Jak zatem przekonać Polaków do szczepień?

- Przede wszystkim trzeba przypominać, jak trudna sytuacja była w marcu zeszłego roku, przypominać drastyczne obrazy z polskich szpitali. Nie ma innej metody na pokonanie wirusa, niż wysoki poziom zaszczepienia w całej populacji. Inaczej choroba będzie się szerzyć - podkreślił prezydent Warszawy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum