Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 października 2020 15:05

O tej gotowości zapewnił w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Zaapelował też do rządu o konsultowanie z samorządami podstawowych decyzji dotyczących walki z koronawirusem.

Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy
W stolicy rośnie liczba zakażonych Fot. Shutterstock

- Chodzi o to, żebyśmy wiedzieli, czego możemy się w kolejnych tygodniach spodziewać, aby lepiej się do tego przygotować - dodał.

- Domagamy się nie tyle zawiadamiania dzień wcześniej, że rząd podejmuje konkretne środki, ale konsultacji, rozmowy o strategii i odpowiedzi na nasze pytania - zaznaczył prezydent stolicy.

Od ubiegłej soboty cała Polska jest w żółtej strefie, w której obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, autobusach i na ulicach. W 32 powiatach i 6 miastach obowiązuje strefa czerwona z surowszymi restrykcjami.

W czerwonej strefie z najpoważniejszymi ograniczeniami, znajdują się powiaty: aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie); janowski, łęczyński i włodawski (woj. lubelskie); bełchatowski, wieluński (woj. łódzkie); limanowski, myślenicki, nowotarski, suski i tatrzański (w woj. małopolskie); otwocki i szydłowiecki (woj. mazowieckie); oleski (woj. opolskie); dębicki i mielecki (woj. podkarpackie); białostocki, zambrowski (woj. podlaskie); kartuski, kościerski, pucki, słupski (woj. pomorskie); kłobucki (woj. śląskie); kielecki (woj. świętokrzyskie); bartoszycki, działdowski, iławski i ostródzki (woj. warmińsko-mazurski); krotoszyński, międzychodzki, rawicki i wolsztyński (woj. wielkopolskie).

Na liście jest też 6 miast: Grudziądz, Sopot, Piotrków Trybunalski, Suwałki, Kielce i Koszalin.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum