Trwa spotkanie premiera z lekarzami

Autor: PAP, TVN24/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2012 11:47

W Urzędzie Rady Ministrów rozpoczęło się spotkanie lekarzy z premierem. Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, portalu Konsylium24 oraz Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia zamierzają przekonywać szefa rządu do zmiany ustawy refundacyjnej.

Lekarze domagają się nowelizacji ustawy oraz zmian w rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym zasad wypisywania recept na leki refundowane. Prezes PZ Jacek Krajewski oświadczył przed spotkaniem, że pisemna deklaracja premiera w tych kwestiach może zakończyć protest "pieczątkowy".

Wiceprzewodniczący OZZL Zdzisław Szramik mówił natomiast dziennikarzom przed wejściem na spotkanie z premierem, że przerwanie protestu będzie możliwe tylko w przypadku zawieszenia funkcjonowania przepisów ustawy refundacyjnej dotyczących wypisywania recept i kar dla lekarzy.

Z kolei przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel powiedział PAP, że postulatem jego związku jest nowelizacja ustawy refundacyjnej. Zaznaczył, że decyzję w sprawie protestu podjął zarząd OZZL i tylko on może ją odwołać.

- Możemy stworzyć harmonogram, który doprowadzi do nowelizacji ustawy albo zapewni bezpieczeństwo lekarzom przy wypisywaniu recept. O to właśnie chodzi - powiedział w TVN24 prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.

Krajewski pytany czy wierzy w przełom podczas spotkania z premierem odpowiedział: - Inaczej byśmy się nie spotykali. Przedstawimy swoje racje, pokażemy w których artykułach i paragrafach prawo, naszym zdaniem, szkodzi zarówno interesom pacjenta, jak i naszym. Pokażemy też, że nie ma narzędzi do wykonania tego prawa. Mam nadzieję, że premier przyjmie to do wiadomości, zweryfikujemy jego zdanie i będziemy mogli odstąpić od protestu - stwierdził szef PZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum