Trwa posiedzenie prezydium NRL

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2012 12:32

W czwartek (5 stycznia) o godz. 11 rozpoczęło się posiedzenie prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Zespół NRL, który w środę wziął udział w rozmowach z ministrem zdrowia, ma rekomendować Radzie wezwanie środowiska lekarskiego do zaprzestania protestu pieczątkowego.

Przypomnijmy, że w środę (4 stycznia)wieczorem po siedmiogodzinnych rozmowach lekarze i aptekarze podpisali porozumienie z Ministerstwem Zdrowia w sprawie przepisów refundacyjnych. Minister Bartosz Arłukowicz oświadczył, że ma nadzieję, iż protest pieczątkowy zostanie w czwartek zawieszony.

Arłukowicz rozmawiał w środę z przedstawicielami Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Aptekarskiej, Porozumienia Zielonogórskiego, OZZL oraz pacjentów.

Z komunikatu wydanego po zakończeniu rozmów wynika, że MZ po zawieszeniu protestu pieczątkowego w trybie pilnym podejmie inicjatywę legislacyjną dot. nowelizacji ustawy refundacyjnej. Chodzi m.in. o przepisy dot. karania lekarzy za niewłaściwe wypisywanie recept a aptekarzy za błędy w ich realizacji.

"W związku z tym członkowie zespołu Naczelnej Rady Lekarskiej zarekomendują Radzie wezwanie środowiska lekarskiego do zaprzestania protestu na terenie całego kraju" - czytamy w komunikacie, który zaakceptowali uczestnicy środowych negocjacji w resorcie zdrowia.
 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum