Transmisja debaty: profilaktyka chorób zakaźnych wśród personelu medycznego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 22 września 2020 17:01

"Priorytety w profilaktyce chorób zakaźnych wśród personelu medycznego w dobie pandemii COVID-19. Praktyczne wskazówki i możliwe rozwiązania" - to tytuł drugiej eksperckiej debaty online z cyklu w ramach projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka. Transmisja już w najbliższą środę (23 września) w portalach rynekzdrowia.pl i portalsamorzadowy.pl.

Transmisja debaty: profilaktyka chorób zakaźnych wśród personelu medycznego

Personel medyczny to grupa zawodowa szczególnie narażona na bezpośredni i stały kontakt z biologicznymi czynnikami chorobotwórczymi. Czy osoby te mogą czuć się bezpiecznie? Jakie są główne zagrożenia zdrowotne w pracy personelu medycznego? Jakie rozwiązania wdrożyć, aby skutecznie chronić personel przed groźnymi patogenami?

To tylko część ważnych pytań, na które odpowiedzą eksperci w trakcie debaty online zaplanowanej na 23 września, w godz. 11.00-12.30. Dyskusja będzie transmitowana w portalach: rynekzdrowia.pl oraz portalsamorzadowy.pl. Debata jest częścią cyklu zdalnych spotkań ekspertów w ramach projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka.

Link do rejestracji: https://www.rynekzdrowia.pl/partnerzy/zcp/2020/1/

Wybrana tematyka dyskusji
• Jak wygląda i jak jest wdrażana ochrona białego personelu przed chorobami zakaźnymi w czasie pandemii COVID-19?
• Jakie są kierunki realizacji szczepień wśród personelu medycznego?
• Do czego obligują przepisy medycyny pracy i kto powinien zostać objęty ochroną?
• Czy możemy wyodrębnić grupy bardziej lub mniej zagrożone w środowisku medycznym?
• Jak pandemia COVID-19 zmieniła postrzeganie białego personelu i jego ochrony?
• Jakie są przykłady realizacji szczepień wśród personelu medycznego?
• Z jakich narzędzi korzystać przy projektowaniu, wdrażaniu i realizacji programów?
• Jakie są możliwości finansowania szczepień wśród personelu medycznego?

Do udziału w debacie zostali zaproszeni:
• Lek. Paweł Wdówik, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny pracy, członek Rady ds. Zdrowia Publicznego i Rady Sanitarno-Epidemiologicznej XII kadencji, kierownik Oddziału w Radomiu Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, zastępca prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy (PTMP), przewodniczący Oddziału Warszawskiego PTMP
• Dr Barbara Hasiec, ordynator Dziecięcego Oddziału Chorób Zakaźnych Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, członek Okręgowej Rady Lekarskiej Lubelskiej Izby Lekarskiej
• Prof. nadzw. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, gubernator (PL) i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, wiceprzewodniczący Korporacji „Zdrowe Zdrowie" Pracodawców RP
• Lek. Zofia Woźnica, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego
Moderator: lek. Tomasz Jan Prycel, ekspert w obszarze współpracy i tworzenia projektów zdrowotnych, partner projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i do zadawania pytań ekspertom podczas sesji Q&A!

Zachęcamy do udziału w pozostałych wydarzeniach w ramach cyklu Zdrowie Człowiek Profilaktyka* pod wspólnym tytułem "Jak realizować programy profilaktyki chorób zakaźnych w dobie pandemii COVID-19? Praktyczne wskazówki i narzędzia dla samorządów, instytucji i pracodawców":

• 13 października (11.00-12.30)
Jak skutecznie realizować Programy Polityki Zdrowotnej w dobie pandemii COVID-19. Praktyczne wskazówki i przydatne narzędzia dla samorządów.

• 21 października (11.00-12.30)
Odpowiedzialność za zdrowie. Profilaktyka chorób zakaźnych jako dobra praktyka CSR w miejscu pracy i element zrównoważonego rozwoju regionu.

* Zdrowie Człowiek Profilaktyka to projekt realizowany od 2013 roku, którego celem jest pokazanie dobrych praktyk oraz korzyści - ekonomicznych i zdrowotnych - wynikających z ochrony zdrowia i realizacji projektów profilaktycznych w środowiskach lokalnych.

Nad merytoryczną stroną projektu pracują przedstawiciele świata medycyny, krajowi i wojewódzcy konsultanci medyczni, przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, eksperci w zakresie: medycyny pracy, funduszy europejskich, prawa, a także eksperci BHP oraz przedstawiciele samorządów i pracodawców.

Więcej informacji o projekcie: http://www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum