Toruń: przedwyborcze obietnice minister zdrowia

Autor: Gazeta/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 09:41

Kujawsko-Pomorskie w 2012 roku dostanie blisko 300 mln zł więcej na ochronę zdrowia - zapowiedziała w Toruniu minister zdrowia i wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz.

Toruń: przedwyborcze obietnice minister zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kopacz oznajmiła, że jej resort przygotował sześć projektów ustaw, m.in. o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach, o badaniach klinicznych i o jakości. Ta ostatnia ma umożliwić przekazywanie większych pieniędzy placówkom, w których leczy się więcej chorych.

Minister Kopacz powiedziała, że chce dać pieniądze tam, gdzie pacjenci chcą się leczyć. Jej zdaniem to obecny  rząd spowodował, że województwo kujawsko-pomorskie w roku 2012 dostanie blisko 300 mln zł więcej na ochronę zdrowia. Jak podkreśliła, zgodnie z podziałem pieniędzy według nowego algorytmu region zyskuje w sposób ewidentny.

Dotąd w nakładach na służbę zdrowia w poszczególnych regionach były ogromne różnice. Uprzywilejowane były województwa duże i bogate. Dla przykładu na pacjenta z Mazowsza w 2011 roku przypadało 1719 zł, a na mieszkańca Kujawsko-Pomorskiego - 1469 zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze