Toruń. Restauracja z odznaką "safe place", bo pracownicy się zaszczepili

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP03 sierpnia 2021 15:10

Odznaka "safe place - bezpieczne miejsce" powędrowała do właścicieli jednej z toruńskich restauracji. Zdecydowali się oni zorganizować akcję, dzięki której wszyscy pracownicy zaszczepili się przeciw COVID-19.

W Toruniu zorganizowano akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień". Fot. Shutterstock
  • W Toruniu właściciele restauracji Chleb i Wino zdecydowali się na akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień"
  • W związku z promowaną akcją zaszczepieni przeciw COVID-19 zostali wszyscy pracownicy. Właściciele otrzymali odznakę "safe place - bezpieczne miejsce"
  • Celem promowanej kampanii jest wciągnięcie jak najwięcej restauracji, obiektów kultury oraz hoteli w całej Polsce

Bezpieczeństwo klientów przede wszystkim

- Nie chcieliśmy być bierni, bo nie chcemy być znowu zamknięci jesienią. Postanowiliśmy zrobić coś, aby do tego nie doszło. Zorganizowaliśmy więc akcję szczepienia pracowników, aby goście naszej restauracji mogli czuć się bezpiecznie - powiedziała Agata Jasińska, koordynatorka akcji w toruńskiej restauracji.

Przekazała, że celem jest również wciągnięcie w akcję kolejnych restauracji, obiektów kultury i hoteli w całej Polsce.

- W Toruniu udało się podjąć współpracę z Urzędem Miasta i Miejską Przychodnią Specjalistyczną. Taką samą akcję przeprowadzono we wtorek w naszej restauracji w Gdańsku, gdzie pomogło nam MSWiA. Medycy z chęcią przyjechali nas zaszczepić - podkreśliła Jasińska.

W obu lokalizacjach restauracji pracuje po ponad 100 osób. Wielu z nich było już wcześniej zaszczepionych, a teraz jest to już ponad 90 procent załogi.

- Dzisiaj szczepiliśmy tych, którzy jeszcze tego wcześniej nie zrobili. Nie można było tego jednak zrobić dla wszystkich jednego dnia, bo ktoś musi pracować, więc część osób przyjmie szczepionkę za tydzień - poinformowała koordynatorka.

Ważna odznaka dla restauracji

Jak poinformowała Jasińska, "Chleb i Wino", jako pierwsza restauracja w Polsce otrzymała odznakę "safe place - bezpieczne miejsce".

- Taką odznakę dostanie każda restauracja, która się włączy w akcję. Specjalną naklejkę będzie można umieścić na drzwiach. Dodatkowo pracownicy będą mieli przypinki z informacją o zaszczepieniu. Może dzięki temu uda się namówić do szczepień także naszych gości - powiedziała. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum