To był rok dialogu - mówił o ostatnim roku w resorcie zdrowia jego szef

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2016 12:25

Program bezpłatnych leków dla seniorów, dekomercjalizacja szpitali, zwiększenie dostępności leków, powszechny dostęp do POZ, kształcenie nowych kadr - na te działania wskazał w czwartek (17 listopada) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, podsumowując na konferencji prasowej rok pracy w resorcie.

To był rok dialogu - mówił o ostatnim roku w resorcie zdrowia jego szef
Jak podkreślił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, w MZ w ostatnim roku powstało wiele zespołów do wypracowania szczegółowych rozwiązań. Fot. PTWP

- Ostatni rok w Ministerstwie Zdrowia to rok dialogu - ocenił minister.

Wskazał, że powstało wiele zespołów do wypracowania szczegółowych rozwiązań, mających charakter doradczy, z udziałem wszystkich interesariuszy - m.in. pacjentów i pracowników.

Ważnym osiągnięciem jest - według ministra - przyjęcie ustawy antytytoniowej. Przypominał, że lokuje ona inne wyroby tytoniowe, m.in. e-papierosy, tam, gdzie tradycyjne, ograniczając np. ich reklamę i sprzedaż. Minister przypominał, że w czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia i zachęcał do propagowania idei zrywania z nałogiem i niesięgania po wyroby tytoniowe.

Radziwiłł wśród prowadzonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy prac wyliczał m.in. porządkowanie wyceny świadczeń gwarantowanych - np. wprowadzanie nowych taryf i zmiany istniejących oraz tworzenie opieki koordynowanej.

Minister mówił też o opracowaniu map potrzeb zdrowotnych; stworzeniu nowego systemu dla służby krwi i przywróceniu stażu podyplomowego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum