×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Tajemnicza choroba zaatakowała w Tanzanii. "Pobrano próbki od pacjentów i zmarłych"

Autor: oprac. PW • Źródło: PAP18 marca 2023 21:27

Rząd Tanzanii wysłał zespół ekspertów dla zbadania tajemniczej choroby, która zabiła pięć osób. Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek - poinformowało ministerstwo zdrowia w oświadczeniu wydanym w czwartek wieczorem.

Tajemnicza choroba zaatakowała w Tanzanii. "Pobrano próbki od pacjentów i zmarłych"
W Tanzanii wykryto tajemniczą chorobę. Zabija.Fot. AdobeStock
 • Tajemnicza choroba została wykryta w turystycznym regionie Kagera, w północno-zachodniej Tanzanii
 • Choroba przebiega z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek. Uważa się, że choroba jest zakaźna
 • W oświadczeniu główny lekarz Tanzanii Tumaini Nagu stwierdziła, że "zostały pobrane próbki od pacjentów i zmarłych w celu zidentyfikowania źródła i rodzaju choroby"
 • Sytuację pogarsza fakt, iż odkrycia dokonano tuż po epidemii eboli w pobliskiej Ugandzie, która trwała prawie cztery miesiące i pochłonęła życie 55 osób

Tajemnicza choroba w Tanzanii

Komisarz regionu Kagera Albert Chalamila powiedział dziennikarzom, że zespół szybkiego reagowania składający się z ekspertów medycznych odwiedził już wioski Bulinda i Butahyaibega w okręgach Maruku i Kanyangereko w dystrykcie wiejskim Bukoba.

- Ludziom zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy doświadczają lub widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy - powiedział.

W oświadczeniu główny lekarz Tanzanii Tumaini Nagu stwierdziła, że "zostały pobrane próbki od pacjentów i zmarłych w celu zidentyfikowania źródła i rodzaju choroby". Jednocześnie wezwała społeczeństwo do zachowania spokoju, ale i do podjęcia środków ostrożności w celu uniknięcia zarażenia.

Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek

Siedlisko groźnych chorób zakaźnych

Uważa się, że choroba jest zakaźna.

Sytuację pogarsza fakt, iż odkrycia dokonano po wybuchu epidemii eboli w Ugandzie, która trwała prawie cztery miesiące i pochłonęła życie 55 osób, zanim rząd w styczniu ogłosił jej koniec.

W zeszłym roku Tanzania wykryła ognisko leptospirozy (choroba zakaźna wywołana przez krętki z rodzaju leptospira, które występują na całym świecie z wyjątkiem strefy polarnej), która zabiła trzy osoby w południowo-wschodnim regionie Lindi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze