Także prof. Jassem w Academia Europaea

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2016 18:59

Członkiem Academia Europaea został kolejny naukowiec z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii.

Także prof. Jassem w Academia Europaea
Prof. Jacek Jassem. Fot PTWP/Paweł Pawłowski

To drugi, obok prof. Krzysztofa Narkiewicza, kierownika Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed, przedstawiciel Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wybrany do tej prestiżowej europejskiej pozarządowej organizacji naukowej - informuje Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Academia Europaea w swojej misji deklaruje w szczególności działania na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, wspieranie badań interdyscyplinarnych i międzynarodowych, zwłaszcza w zakresie spraw europejskich, promowanie wartości europejskiej nauki i badań. Akademia jest finansowana ze środków własnych, dotacji rządowych i wpłat ze strony współpracujących instytucji.

Academia Europaea powstała w 1988 r. z inicjatywy m.in. Royal Society. Jej pierwszy zjazd z udziałem ponad 600 naukowców z Europy odbył się w czerwcu 1988 r. w Londynie. Instytucja gromadzi specjalistów z różnych dziedzin nauki: medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych.

Według stanu na 2011 r. Academia Europaea zrzeszała około 2,5 tys. członków, w tym około 50 laureatów Nagrody Nobla, stając się największym paneuropejskim towarzystwem naukowym.

Academia Europaea koncentruje się na działalności opiniodawczej i doradczej w zakresie nauki, współpracując w tym zakresie m.in. z Komisją Europejską. Struktura organizacyjna obejmuje podział na sekcje (ponad 20) w czterech różnych klasach przedmiotowych (nauki humanistyczne, nauki społeczne i pokrewne, nauki ścisłe, nauki biologiczne).Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum