Szydło: program "Za życiem" to wsparcie jakiego jeszcze nie było

Autor: PAP, RZ/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2018 12:41

Program "Za życiem” kierowany jest do szczególnej grupy osób, która dotąd nie miała takiego wsparcia - oceniła w środę (14 marca) wicepremier Beata Szydło. Na pomoc przekazanych zostanie ponad 3 mld zł - przypomniała.

Wicepremier Beata Szydło. Fot. PTWP

W  Warszawie trwa konferencja podsumowującą konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

Celem programu "Za życiem" jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Program szczególnie uwzględnienia sytuację rodzin z dziećmi, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

 Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (podana przez dziennik "Rzeczpospolita" - red.) wynika, że w 2017 r. jednorazowe wsparcie w wysokości 4 tys. z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka otrzymało 4126 rodziców.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum