Szydło: ochrona zdrowia pogrążona jest w chaosie, NFZ musi odejść

Autor: wp.pl, MAK/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2015 17:18

Podczas spotkania z dziennikarzami w Lublinie w czwartek (20 sierpnia) kandydatka PiS na premiera Beata Szydło wskazała, że osiem lat bezczynności i bylejakości, chaosu, spowodowało, że w systemie opieki zdrowotnej panuje wielki bałagan.

Szydło: ochrona zdrowia pogrążona jest w chaosie, NFZ musi odejść
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje portal Wirtualna Polska, Beata Szydło przekonywała, że w koalicji rządzącej PO-PSL "ministrów zdrowia było już kilku" i żaden z nich "nie zrobił niczego, żeby pacjenci czuli się bezpieczniej, pracownicy służby zdrowia mogli w godnych warunkach pracować, nie było tego chaosu".

Przypomniała, że aby poprawić dostęp do świadczeń zdrowotnych według PiS przede wszystkim należy rozwiązać NFZ.

Wtedy inwestycje realizowane będą w taki sposób, że będzie się planowało np. budowę szpitala , wyposażenie, przygotowanie i jednocześnie będą przeznaczone pieniądze na leczenie - powiedziała Beata Szydło.

Więcej: www.wp.pl

Przypomnijmy, że także podczas konwencji programowej PiS (Katowice, 3-5 lipca br.), Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, a obecnie europoseł  podkreślał, że NFZ trzeba zlikwidować, a rząd przy głosowaniu absolutorium w Sejmie, musi być co roku rozliczany z realizacji polityki zdrowotnej i sposobu wydawania publicznych pieniędzy na leczenie Polaków.

Piecha przedstawił też koncepcję tej partii dotyczącą zasad finansowania publicznej ochrony zdrowia ze środków publicznych. Wskazał, że ustalony w ustawie budżetowej poziom finansowania świadczeń opieki zdrowotnej na dany rok budżetowy będzie podzielony na dwie części.

Pierwsza część przekazana ma być do dyspozycji wojewodów (na zaspokojenie potrzeb zdrowotnych w danym regionie); druga cześć trafi do dyspozycji ministra zdrowia - na zadania mające charakter ogólnopolski, przede wszystkim na finansowanie najbardziej kosztowych świadczeń wysokospecjalistycznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze