Szydło na konwencji PiS: będą bezpłatne leki dla seniorów po 75 r. ż.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 września 2015 16:16

Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - mówiła w sobotę (12 września) na konwencji PiS Beata Szydło.

Szydło na konwencji PiS: będą bezpłatne leki dla seniorów po 75 r. ż.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zapowiedziała też program Rodzina 500 + przewidujący m.in. wsparcie 500 zł od pierwszego dziecka w rodzinach mniej zamożnych.

- Starsze osoby chcą godnie żyć, nie musieć wybierać, czy zapłacą rachunki, czy wykupią recepty. Wielu seniorów musi takich wyborów dokonywać - mówiła Szydło.

Jak zaznaczyła, "czerpanie z doświadczenia i mądrości seniorów to nowoczesność, której dzisiaj potrzebujemy". - I musimy się uczyć od naszych seniorów, jak godnie żyć. Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - powiedziała.

Jako swój priorytet określiła program Rodzina 500 +, którego celem jest pomoc rodzinom w trudnej sytuacji finansowej.

- Wiele osób chciałoby mieć więcej dzieci, ale nie stać ich na to. Chcemy, by rodziny w trudnej sytuacji się już nie martwiły i żeby to był taki impuls demograficzny. Problemy demograficzne są naszym największym wyzwaniem (...) Mówię do młodych - wyjeżdżajcie za granicę na wakacje, ale wracajcie i tu zakładajcie rodziny - podkreśliła Szydło.

Zaznaczyła, że to konkretne rozporządzenia i rozwiązania systemowe, i "bez względu na wszystko ten program będzie w parlamencie złożony".

- Proponujemy, by dla każdej rodziny o mniejszych dochodach od pierwszego dziecka było po 500 zł, w rodzinach lepiej usytuowanych wprowadzamy tu próg dochodowy od drugiego i na każde kolejne. Dla rodzin, gdzie są dzieci niepełnosprawne ten próg będzie podwyższony - powiedziała podkreślając, że "dzieci to nie koszt, to inwestycja, to największa inwestycja Polski".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum