Szumowski zaprasza RDS do udziału w debacie o ochronie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 18:20

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprosił we wtorek (6 marca) prezydium Rady Dialogu Społecznego do uczestnictwa w przygotowywanym przez resort dialogu ze środowiskiem medycznym.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski; FOT. TVP Info/PTWP

Szumowski spotkał się we wtorek z prezydium Rady Dialogu Społecznego. - Mówiliśmy o formie dialogu - jak ministerstwo będzie ten dialog wewnętrzny prowadziło. Wspominałem o ogólnopolskiej debacie, którą jako resort będziemy ogłaszać w tym miesiącu - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Zaznaczył, że w tej debacie jest też miejsce dla Rady Dialogu Społecznego, którą Szumowski zaprosił do udziału. - RDS reprezentuje pracodawców, związki zawodowe i pracowników oraz stronę rządową, oczywiście nie ma tu np. części przedsiębiorców z działu ochrony zdrowia, a w debacie powinni uczestniczyć wszyscy interesariusze - mówił dziennikarzom w Warszawie po spotkaniu z prezydium RDS.

- Nasza debata jest troszkę szersza, niż obejmuje to Rada, choć to ona jest bardziej formalnie umocowana i wiemy, że wnioski z ogólnopolskiej szerszej dyskusji trafią znowu do RDS tą formalną ścieżką - wyjaśnił.

Aleksander Główczewski (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum