Szumowski zapowiada drugą debatę ''Wspólnie dla zdrowia'': 5 września w Krynicy Zdroju

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2018 16:05

Druga konferencja w ramach narodowej debaty o zdrowiu "Wspólnie dla zdrowia" odbędzie się 5 września w Krynicy Zdroju - poinformował we wtorek (31 lipca) minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że w Krynicy odbędzie się ''bardzo interesujące spotkanie z premierem, członkami rządu, ekspertami i stroną społeczną". Fot. PTWP

Szumowski i prezes Instytutu Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy Jerzy Bochyński uczestniczyli we wtorek w briefingu prasowym dotyczącym programu "Wspólnie dla zdrowia".

Szumowski zapowiedział, że druga konferencja w ramach narodowej debaty o zdrowiu w programie odbędzie się 5 września w Krynicy Zdroju pod hasłem "Medycyna, finanse, gospodarka". Jak poinformował, Ministerstwo Zdrowia jest w trakcie omawiania docelowego modelu opieki zdrowotnej w Polsce. Pierwsza debata z cyklu "Wspólnie dla zdrowia" już się odbyła.

Minister dodał, że rząd traktuje zdrowie jako inwestycję, a nie koszt.

- Najważniejsza jest jakość świadczenia, a nie koszt jego realizacji - ocenił. - Zdrowie jest priorytetem rządu, zdrowie więc będzie tematem w Krynicy.

Odnosząc się do planowanej konferencji, zapowiedział, że "będzie to bardzo interesujące spotkanie z premierem, członkami rządu, ekspertami i stroną społeczną".

Debata "Wspólnie dla Zdrowia" ma trwać do czerwca 2019 r. W 2018 r. planowane są jeszcze trzy konferencje: we wrześniu, październiku i grudniu, zaś w 2019 r. trzy: w lutym, kwietniu i czerwcu. Pierwsza odbyła się w czerwcu w Warszawie, następne mają się odbywać kolejno w Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i ostatnia - znowu w stolicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum