Szumowski szczerze: na szczęście nie jestem na miejscu ministra Niedzielskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2021 09:09

Po kilku miesiącach nieobecności w mediach Łukasz Szumowski wziął udział w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Jak przekonywał, Polska "jest w nie najgorszej sytuacji" pod względem liczby zgonów spowodowanych COVID-19.

Szumowski szczerze: na szczęście nie jestem na miejscu ministra Niedzielskiego
Prof. Łukasz Szumowski; FOT. Screen PTWP

Pytany przez prowadzącego Bogdana Rymanowskiego o to, co by zrobił na miejscu obecnego szefa ministerstwa w kwestii obostrzeń i zarządzania sytuacją epidemiczną, stwierdził, że "na szczęście nie jest na miejscu pana ministra Niedzielskiego, który trafił na niezwykle trudny okres".

Szumowski, mówiąc o ilości zgonów na milion mieszkańców, stwierdził, że Polska jest w nie najgorszej sytuacji. Jak podkreślał, każdy zgon jest tragiczny, ale wiele zrobiono, aby przygotować się do trudnej sytuacji, na przykład przygotowaniem kolejnych szpitali polowych. I choć politycy będą „kontrolowali”, ile będzie kosztować w nich jeden pacjent, to z punktu widzenia lekarza, nie ma ceny na to, żeby zabezpieczyć pacjentów.

Były minister ocenił, że "niestety, jeszcze trochę potrwa, zanim wyszczepimy ludzi". - Realizacja Narodowego Programu szczepień „idzie” naprawdę dobrze dzięki ogromnej pracy ministra Dworczyka, ministra Niedzielskiego, Kancelarii Premiera, ale też ogromnej pracy bardzo wielu ośrodków - powiedział były minister zdrowia.

Jak podkreślał, w Polsce ludzie ufają swoim lekarzom rodzinnym i dzięki temu, że zgłosiło się bardzo dużo jednostek, to szczepienie realizowane jest w tej rozproszonej sieci bardzo dobrze.

Więcej: wiadomości.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze