Szumowski przejął od Radziwiłła obowiązki ministra zdrowia

Autor: PAP, MZ/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 16:17

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski przejął we wtorek (9 stycznia) w gmachu resortu obowiązki szefa MZ; wprowadził go odwołany ze stanowiska Konstanty Radziwiłł.

Szumowski przejął od Radziwiłła obowiązki ministra zdrowia. Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Prof. Szumowski, dotychczasowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, tak jak zdecydowana większość jego poprzedników, z wykształcenia jest lekarzem.

Jak informuje MZ na stronie internetowej, przekazanie obowiązków odbyło się w dobrej atmosferze. Konstanty Radziwiłł podziękował wszystkich zebranych za współpracę. - Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo - zaznaczył.

Odchodzący minister krótko podsumował swoje najważniejsze sukcesy. Wśród nich wymienił m.in.: stworzenie map potrzeb zdrowotnych, zatrzymanie komercjalizacji szpitali i wprowadzenie sieci szpitali. - Absolutnie crème de la crème to jest ustawa 6%. Te 6% to pieniądze, które zasilą służbę zdrowia i pozwolą dojść do tego, co widzimy w wielu innych krajach - powiedział Konstanty Radziwiłł.

Minister Łukasz Szumowski podziękował swojemu poprzednikowi za ciężką pracę. - Nakłady na służbę zdrowia wzrosty dzięki panu ministrowi, dzięki waszej pracy - mówił do zebranych. - Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu, będzie jednym z priorytetów rządu - zapowiedział nowy minister.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum