×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szumowski: priorytetem efektywne wydatkowanie środków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 stycznia 2018 17:48

Moim priorytetem jest zadbanie, żeby pieniądze, które zasilą system, były dobrze wydane - powiedział w środę (24 stycznia) na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: priorytetem efektywne wydatkowanie środków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Moim priorytetem w związku z działaniami, które rozpoczął poprzednik, jest zadbanie, żeby pieniądze, które będą do systemu wpływały i zasilą system zdrowia, były dobrze wydane - powiedział minister.

Wcześniej szef MZ podziękował Konstantemu Radziwiłłowi "za ogromną pracę, którą wykonał w okresie urzędowania", za wiele programów - m.in. darmowe leki dla seniorów, spłacenie nadwykonań, zakupy sprzętu celowanego, wprowadzenie sieci szpitali i zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia.

- Każde pieniądze można włożyć w system, a jeśli dobrze nie działa, one wyciekną. Moim priorytetem jest, by maksymalnie wykorzystać szanse. Jesteśmy oczywiście krajem na dorobku i nie możemy sobie pozwolić, by jakakolwiek złotówka z tego systemu i zwiększenia nakładów została źle wykorzystana - podkreślił.

- Musimy wspólnie działać, by pieniądze były przeznaczone na takie cele, które zagwarantują wzrost dostępności świadczeń zdrowotnych, ale również wzrost ich jakości - dodał. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze