Szumowski: od 16 kwietnia obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 14:01

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w czasie czwartkowej (9 kwietnia) konferencji prasowej mówił o tym, że gdyby nie wprowadzone do tej pory obostrzenia mielibyśmy dzisiaj 20-30, a nawet 40 tys. chorych z koronowirusem. Podkreślał, że w dbałości o wszystkich chorych, nie tylko tych z COVID-19, konieczne będzie ponowne uruchamianie gospodarki.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej dot. koronawirusa (9 kwietnia); FOT. PTWP/YouTube

- Musimy powoli wracać do gospodarczej normalności, ludzie bowiem chorują nie tylko na COVID- 19 stąd potrzeba odmrożenia państwa, potrzebujemy także środków na służbę zdrowia - zaznaczył minister zdrowia.

- Będziemy więc wracać powoli do normalności, ale z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Dlatego od przyszłego czwartku (16 kwietnia) wprowadzamy obowiązek dla wszystkich osób w przestrzeni publicznej  zasłaniania ust i nosa - mówił minister.

Pytany o wytyczne dotyczące obowiązku noszenia maseczek minister Szumowski mówił: - Obowiązek będzie dotyczył, tak jak w wielu innych krajach, zasłaniania ust i nosa. Nie musi być to maseczka, może być to chustka, szalik. O konkretnych wytycznych w tym względzie poinformujemy zaraz po świętach - mówił minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum