Szumowski: latem chciałbym wypracować wnioski z debaty "Wspólnie dla zdrowia"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2019 15:24

Opracowanie wniosków płynących z debaty "Wspólnie dla zdrowia” nastąpi latem. Wyznaczone cele nakreślą działania, jakie powinny być podejmowane w ochronie zdrowia w perspektywie kolejnych 5, 10 czy 15 lat - powiedział w piątek (17 maja) minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: latem chciałbym wypracować wnioski z debaty "Wspólnie dla zdrowia"
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szef MZ uczestniczył w Warszawie w spotkaniu poświęconemu roli i działalności samorządu lekarskiego. W 2019 r. przypada 30-lecie odrodzenia izb lekarskich.

- Jeśli chodzi o wnioski płynące z debaty "Wspólnie dla zdrowia", to w czerwcu dostanę rekomendacje społeczne. W ciągu lata chciałbym wypracować cele. Będą one praktyczne i niepolityczne o tyle, że dotyczyć będą perspektywy 5, 10 czy 15 lat - przekazał minister. Wskazał, że debata ma pokazać, jakie powinny być kierunki zmian i priorytety m.in. w kontekście rosnących nakładów.

W ramach debaty "Wspólnie dla zdrowia" zaplanowano siedem konferencji. Dotychczas odbyło się sześć: w Warszawie, Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku i w Białymstoku. Tematy dotychczasowych spotkań to: "Pacjent i system - zasady działania opieki medycznej"; "Medycyna, finanse, gospodarka"; "Własność, zarządzanie, odpowiedzialność"; "Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój", "Profilaktyka i zdrowie publiczne: świadomość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo pacjenta" i "Innowacje, technologie, efektywność".

Ostatnia, najbliższa konferencja, planowana jest w stolicy w czerwcu br. Ma obradować pod hasłem "Społeczny program zdrowia 2020+".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum