Szumowski: egzaminy maturalne w koniecznym reżimie sanitarnym

Autor: jj/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2020 13:01

Jak mówił minister Łukasz Szumowski na piątkowej (24 kwietnia) konferencji prasowej, dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu Polaków w czasie Świąt Wielkanocnych nie odnotowaliśmy gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem i dlatego była możliwość uruchomienia pierwszego etapu zdejmowania obostrzeń.

Fot. archiwum

- W najbliższych dniach będziemy analizować jaki wpływ na przebieg epidemii miało zdjęcie ograniczeń pierwszego etapu i będziemy komunikowali co dalej. Te wszystkie obostrzenia i analizy prowadzą do tego, abyśmy mogli w sposób odpowiedzialny i zgodny z wszelką wiedzą podejmować kolejne decyzje - mówił minister Szumowski.

Mówiąc o decyzjach podjętych w zakresie edukacji i egzaminach, które dla uczniów są kamieniami milowymi w ich życiu, minister Szumowski podkreślał, że wszystkie terminy i prognozy w tym zakresie zależeć będą od tego, czy nadal będziemy utrzymywali dystans społeczny w środkach transportu publicznego, na ulicy, zakładali maseczki i nosili je nie na brodzie, a zakrywając nos i usta.

- Egzaminy będą przeprowadzane w maksymalnym reżimie sanitarnym. Z dystansem, ograniczeniem możliwości kontaktu, a formy ustnej egzaminu maturalnego nie będzie, bo daje ona znacznie większe ryzyko w kontaktach międzyludzkich - mówił Szumowski, podkreślając, że kolejne decyzje o zdejmowaniu obostrzeń będzie zależało od tego, jak będziemy się zachowywali obecnie.

- Nasze dzisiejsze zachowanie da nam szansę wprowadzić kolejne etapy - podkreślał minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum