Szumowski: cały proces wyborczy był maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2020 13:15

Wysoka frekwencja w obu turach wyborów prezydenta pokazuje dojrzałość polskiej demokracji i to, że Polacy wiedzą, że mają naprawdę decydujący głos - ocenił w poniedziałek (13 lipca) minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: cały proces wyborczy był maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków
Fot. Archiwum

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaznaczył również, że Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Komisja Wyborcza dołożyły wszelkich starań, żeby cały proces wyborczy był "maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków" w kwestii epidemii.

- Bardzo dokładnie obserwowaliśmy pierwszą turę, bezpieczeństwo w lokalach, i nie zaobserwowaliśmy zwiększonej zachorowalności. Jestem przekonany, że po drugiej też nie zaobserwujemy - mówił.

Nawiązując do swoich wypowiedzi sprzed drugiej tury wyborów, że "lokale wyborcze są bezpieczniejsze niż sklepy", zwracał uwagę, że w sklepie "często zapominamy o wymogach sanitarnych, a w lokalu wyborczym ktoś nam o nich przypominał". W kontekście zachowania bezpieczeństwa wskazywał również na kolejki ustawione na zewnątrz lokali, a także na przywilej pierwszeństwa w głosowaniu, m.in. dla seniorów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum