Szumowski: MZ powinien objąć dobry menedżer, znający system ochrony zdrowia, polityk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 12:20

Ministerstwo Zdrowia powinien objąć dobry menedżer, znający system ochrony zdrowia, umiejący zarządzać dużym zasobem ludzkim. Musi być też politykiem - mówił w środę (19 sierpnia) dziennikarzom w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski, który we wtorek złożył rezygnację z tej funkcji.

Szumowski: MZ powinien objąć dobry menedżer, znający system ochrony zdrowia, polityk
Fot. PTWP

Pytany o to, jaka osoba powinna po nim przejąć funkcję, czy bardziej menedżer, czy polityk, czy lekarz stwierdził, że powinien to być, ktoś, kto zna system ochrony zdrowia, umie zarządzać dużym zasobem ludzkim i jest dobrym menadżerem. 

- I myślę, że każdy minister musi być politykiem - dodał. Wyjaśnił też, że obie rezygnacje w ministerstwie, czyli jego oraz jego zastępcy - Janusza Cieszyńskiego, który podał się do dymisji w poniedziałek, miały odbyć się właśnie w poniedziałek.

- Była taka rozmowa. Ja przesunąłem (rezygnację - PAP) na wtorek - powiedział.

Rozmowie z dziennikarzami przysłuchiwał się poseł KO Dariusz Joński, który pod koniec spotkania zadał bezpośrednio pytanie Szumowskiemu, czy "choć raz znajdzie czas", by spotkać się bezpośrednio z nim i Michałem Szczerbą (KO), by wyjaśnić sprawę zakupu sprzętu medycznego w czasie epidemii.

- Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania (w sprawie zakupu respiratorów - PAP) i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski - zwrócił się do Szumowskiego.

Szumowski odparł, że odpowiedzi były udzielane w takim trybie, w jakim przewiduje to ustawa.

- Z całym szacunkiem, nie ma nigdzie takiego zapisu, by minister spotykał się z posłami - wyjaśnił. Dodał, że chętnie z posłami spotka się teraz w Sejmie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum