×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital został bez lekarzy. Zostało dwóch chirurgów emerytów

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia08 marca 2023 13:18

Kryzysowa sytuacja kadrowa w szpitalu. Wypowiedzenia złożyli prawie wszyscy lekarze, poza dwoma chirurgami na emeryturze. To sytuacja w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy.

Szpital został bez lekarzy. Zostało dwóch chirurgów emerytów
Lekarze ze szpitala złożyli wypowiedzenia z pracy. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock
 • Sytuacja w ZOZ w Nidzicy jest kryzysowa. Praktycznie wszyscy pracujący w placówce lekarze złożyli wypowiedzenia – informuje Gazeta Wyborcza
 • Do placówki 2 marca udał się starosta nidzicki, który wystąpił w roli mediatora, aby przekonać lekarzy do zmiany ich decyzji
 • Powodem radykalnej decyzji lekarzy jest ich niezadowolenie z zarządzania szpitalem przez dyrekcję. Z relacji "GW" wynika, że lekarze są zdania, iż decyzje dyrektor szpitala nie pomagają placówce

Prawie wszyscy lekarze ze szpitala złożyli wypowiedzenia. Zostało dwóch chirurgów

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy niemal wszyscy lekarze – poza dwoma emerytowanymi chirurgami – złożyli wypowiedzenia, o czym informuje Gazeta Wyborcza.

W placówce funkcjonują cztery oddział:

 • chirurgia ogólna,
 • oddział chorób wewnętrznych,
 • ginekologiczno-położniczy
 • geriatryczny.

Z uwagi na niepokojącą sytuację, w czwartek 2 marca do szpitala przyjechał starosta nidzicki Marcin Paliński wraz ze swoim zastępcą Pawłem Przybyłkiem – obaj mieli być mediatorami w sprawie, aby przekonać lekarzy do zmiany ich decyzji, o czym przypomina "GW". 

Powodem, dla którego lekarze zdecydowali się na tak radykalne kroki, jest ich niezadowolenie ze sposobu zarządzania szpitalem.

– Chodzi o to, że nidzicki ZOZ się nie rozwija, lekarze są przeciążeni pracą, do tego finansowo placówka ponosi straty, jest bałagan organizacyjny i narastająca frustracja. Lekarze stracili zaufanie do pani dyrektor, która przestała być dla nich wiarygodnym menedżerem – podkreśla w rozmowie z  Gazetą Wyborczą pracownik szpitala (anonimowo).

Mediacje trwają i na razie żadna ze stron nie informuje o postępach w sprawie.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze