Szpital zamknął 5 oddziałów. W zamian jest 110 łóżek covidowych

Autor: oprac. JPP • Źródło: Mat. prasowe13 grudnia 2021 14:23

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 13 grudnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomionych zostało 110 łóżek covidowych. W związku z tym do odwołania wstrzymane są przyjęcia na oddziały Chorób Wewnętrznych, Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią, Urologii i Geriatrii.

Szpital zamknął 5 oddziałów. W zamian jest 110 łóżek covidowych
Szpital Miejski w Sosnowcu Fot. PAP/Andrzej Grygiel
 • Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 13 grudnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomionych zostało 110 łóżek covidowych II stopnia, w tym 6 łóżek z respiratorami 
 • W związku z tym do odwołania wstrzymane są przyjęcia na oddziały Chorób Wewnętrznych, Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią, Urologii i Geriatrii.

- Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 13 grudnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomionych jest łącznie 110 łóżek II stopnia dla Pacjentów chorych na COVID-19. W tym 6 łóżek z respiratorami dla najciężej chorych Pacjentów - poinformowali przedstawiciele placówki. 

Łóżka covidowe zostały przygotowane w ramach kilku obecnych oddziałów szpitala. Dlatego do odwołania wstrzymane są przyjęcia do oddziałów:

 • Chorób Wewnętrznych,
 • Neurologii z Pododdziałem Udarowym,
 • Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią,
 • Urologii
 • Geriatrii

– W szpitalach w całym województwie coraz częściej brakuje łóżek dla osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Pacjentom konieczne jest zapewnienie odpowiedniej i profesjonalnej opieki medycznej, stąd decyzja o utworzeniu w naszym szpitalu 110 łóżek II stopnia. To ponad 4 razy więcej miejsc niż zaledwie kilkanaście dni temu. Dysponujemy także 6 stanowiskami intensywnej terapii wyposażonymi w kardiomonitory oraz urządzenia do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, dla Pacjentów z najcięższym przebiegiem choroby – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. 

Jak dodaje, pomimo utworzenia dodatkowych łóżek, te z dnia na dzień coraz szybciej się zapełniają.

– Dlatego szpital ściśle współpracuje z innymi placówkami w regionie, co jest jednym z kluczowych elementów odpowiedzialnej walki z COVID-19.

Ginekologia i porodówka w Sosnowcu bez zmian

Co istotne położnictwo oraz Oddział Noworodkowy w Sosnowieckim Szpitalu działa bez zmian.

- Ta część szpitala posiada odrębne wejście i jest całkowicie odseparowana od przestrzeni, w której przebywają pozostali pacjenci. Miejsce, w którym zlokalizowany jest oddział położniczy i noworodkowy, spełnia ścisłe reżimy sanitarne, co gwarantuje przyszłym mamom i ich pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa - zapewniają przedstawiciele szpitala. 

Przypominają, że na oddziale znajduje się m.in. sala cięć cesarskich wraz z pokojem resuscytacji. Również bez zmian działa oddział Ortopedii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze