Szpital wstrzymuje przyjęcia. Powodem niewydolność instalacji tlenowej

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP25 października 2021 16:48

Szpital Południowy w Warszawie wstrzymał przyjęcia pacjentów. Z powodu zbyt dużej liczby zajętych łóżek przekroczona została wydolność instalacji tlenowej.

Szpital Południowy w Warszawie wstrzymuje przyjęcia pacjentów z COVID-19. Placówka ma problem z instalacją tlenową Fot. Shutterstock
  • Spore problemy Szpitala Południowego w Warszawie, który wstrzymuje przyjmowanie nowych pacjentów zakażonych koronawirusem
  • Zbyt duża liczba obecnie zajętych łóżek covidowych spowodowała niewydolność instalacji tlenowej
  • We wtorek, 27 października, dojdzie do spotkania władz stolicy z Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z woj. mazowieckiego

Szpital Południowy wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z COVID-19. Problemy z tlenem

Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów - poinformował w poniedziałek, 25 października, miejski ratusz. Obecnie w szpitalu przebywa 270 pacjentów, w tym 42 osoby pod respiratorami.

Jak tłumaczy urząd, oznacza to ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki.

- W Szpitalu Południowym hospitalizowani są głównie niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza - przekazano.

Magistrat podkreśla również, że w szpitalu na bieżąco pracuje i monitoruje sytuację zespół specjalistów, a urząd m.st. Warszawy we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim prowadzą rozmowy celem przyjęcia najbardziej optymalnych rozwiązań.

Władze Warszawy spotkając się dyrektorami szpitali. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Władze miasta rekomendują także rewizję decyzji ministra zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Stolica apeluje też do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19.

- Z danych ze Szpitala Południowego wynika, że większość osób hospitalizowana w placówce jest niezaszczepiona - podkreślono.

Ratusz przekazał przy tym, że władze Warszawy spotkają się we wtorek w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali z NFZ w związku z dużym wzrostem pacjentów COVID-19.

- Spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Warszawy, zaplanowane jest na 26 października - dodano.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum