Szpital wstrzymał wszystkie planowane operacje do odwołania. Przez COVID-19

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, ZOZ Sucha Beskidzka22 listopada 2021 14:16

Od 22 listopada szpital w Suchej Beskidzkiej wstrzymuje wszystkie planowane operacje, oprócz zabiegów ratujących życie oraz tych dla pacjentów onkologicznych. Wcześniej placówka przekształciła oddział kardiologiczny na oddział covidowy.

Szpital wstrzymał wszystkie planowane operacje. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Od 22 listopada szpital w Suchej Beskidzkiej wstrzymuje wszystkie planowane operacje, oprócz zabiegów ratujących życie oraz tych dla pacjentów onkologicznych
  • Powodem jest COVID-19 i aktualna sytuacja epidemiczna. Wcześniej placówka przekształciła oddział kardiologiczny na oddział covidowy
  • To kolejny szpital, który z uwagi na sytuację epidemiczną ogranicza swoją podstawową działalność

Sprawdź: Szpital wojewódzki wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały do odwołania

Szpital wstrzyma przyjęcia pacjentów z COVID-19. "Kadra już nie wytrzymuje"

Szpital wstrzymał wszystkie planowane operacje

Od 22 listopada szpital w Suchej Beskidzkiej w związku z sytuacją epidemiczną wstrzymuje wszystkie planowane zabiegi operacyjne. Decyzja obowiązuje do odwołania.

- Wstrzymanie zabiegów planowych nie dotyczy zabiegów ratujących zdrowie, wymagających natychmiastowej opieki medycznej oraz dla pacjentów leczonych onkologicznych – zastrzegają przedstawiciele lecznicy.

Czytaj także: Pielęgniarka czy lekarz. Kto skończył operację? Prokuratura zbada kuriozalną sprawę

Zwolnienie lekarskie bez zasiłku chorobowego. Niebezpieczna zmiana w przepisach

Oddział covidowy zamiast kardiologii

Komunikat w tej sprawie zamieścili 19 listopada na stronie internetowej lecznicy. Kilka dni wcześniej placówka poinformowała, że zamienia oddział kardiologiczny na oddział covidowy.

- Działając na podstawie zobowiązania Wojewody Małopolskiego do zorganizowania zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że w ramach struktur naszej jednostki Oddział Kardiologiczny zostaje czasowo przekształcony i przystosowany do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19 – przekazali przedstawiciele placówki.

Czytaj także: Szpital covidowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

 

Zaapelowali o wyrozumiałość i współpracę. - Dokładamy wszelkich starań, aby zredukować pojawiające się utrudnienia i niedogodności związane z nieustannymi zmianami organizacji naszej pracy – dodali.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum