Szpital w Koninie gotowy na przyjęcie kolejnego poszkodowanego w wypadku w Chorwacji

Autor: • Źródło: PAP11 sierpnia 2022 19:30

W szpitalu w Koninie spodziewany jest kolejny pacjent poszkodowany w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji; pacjenci, którzy trafili do nas w środę są w stanie stabilnym, jeden opuścił szpital – poinformowała w czwartek PAP dyrektor lecznicy Krystyna Brzezińska.

Szpital w Koninie gotowy na przyjęcie kolejnego poszkodowanego w wypadku w Chorwacji

W środę do szpitala przywiezionych zostało czworo rannych w wypadku w Chorwacji.

Krystyna Brzezińska potwierdziła, że jedna z tych osób już została wypisana do domu. Dwoje kolejnych pacjentów trafiło na oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu, jedna osoba leży na oddziale neurochirurgii.

"Te trzy osoby są na obserwacji, wszystkie są w stanie stabilnym. Czekamy na wyniki badań, od nich zależeć będą ich dalsze losy. Prawdopodobnie jutro zapadnie decyzja, czy wymagają one dłuższej hospitalizacji, czy mogą się leczyć w warunkach domowych" - powiedziała.

Dyrektor poinformowała, że z informacji otrzymanych od służb wojewody wielkopolskiego wynika, że do lecznicy w najbliższym czasie trafi kolejna osoba ranna w wypadku w Chorwacji. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w piątek.

Krystyna Brzezińska zapewniła, że placówka jest dobrze przygotowana do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Podkreśliła, że do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie stosunkowo często trafiają ranni w wypadkach, do których dochodzi na autostradzie A2.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem, na autostradzie A4. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Autokarem podróżowali pielgrzymi jadący do Medjugorie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum