Szefowa MRiPS: pensjonariusze DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek na szczepienia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2021 12:05

Żeby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19, pensjonariusze DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek. Będą do nich kierowane mobilne punkty szczepień - informuje minister Marlena Maląg. Chęć zaszczepienia zgłosiło już 70 proc. mieszkańców DPS-ów.

Szefowa MRiPS: pensjonariusze DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek na szczepienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Od samego początku trwania pandemii jest dla nas oczywiste, że sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy, jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i schorowanych. To oni są bowiem najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 - powiedziała PAP minister Maląg.

Szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej rozpoczną się w najbliższy poniedziałek i potrwają do piątku 22 stycznia.

- Cieszymy się bardzo, że jest tak duże zainteresowanie szczepieniami. Do tej pory zgłosiło je aż 70 proc. mieszkańców DPS-ów - powiedziała szefowa MRiPS.

Poinformowała, że aby otrzymać szczepionkę, seniorzy z DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek. Zostaną do nich skierowane mobilne punkty szczepień. Będą to punkty z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które opiekują się danym domem, a w przypadku braku POZ będzie to mobilny punkt ze szpitala węzłowego.

- Szczepmy się dla siebie i innych, wróćmy do tej normalności, którą pamiętamy sprzed pojawienia się wirusa. Jeszcze raz pokażmy, że jesteśmy solidarni, że troszczymy się o siebie nawzajem - powiedziała Maląg.

Szefowa MRiPS przypomniała, że w czasie pandemii na wsparcie samorządów prowadzących domy pomocy społecznej i na same placówki przeznaczono ponad 600 mln złotych.

Olga Zakolska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze