Szefowa MRPiPS: stan zdrowia Polaków to prawdziwa racja stanu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2018 12:54

Stan zdrowia Polaków to coś znacznie więcej niż ich osobiste problemy i zadanie dla lekarzy; to prawdziwa racja stanu, mająca odbicie w procesach demograficznych, wydatkach budżetowych, gospodarce - napisała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska do organizatorów debaty "Medyczna racja stanu - tezy dla zdrowia".

Fot. archiwum

W piątek (29 czerwca) w Pałacu Staszica w Warszawie odbywa się debata "Medyczna racja stanu - tezy dla zdrowia". List do organizatorów debaty skierowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

"Stan zdrowia Polaków to coś znacznie więcej, niż ich osobiste problemy i zadanie dla lekarzy. To prawdziwa racja stanu, mająca odbicie w procesach demograficznych, wydatkach budżetowych, gospodarce - zwłaszcza na rynku pracy, czy systemie świadczeń społecznych" - napisała minister.

Podkreśliła, że "dbałość o powszechne zdrowie obywateli naszej Ojczyzny jest ważnym obowiązkiem". "Jesteśmy to winni zarówno seniorom, samym sobie, jak i przyszłemu pokoleniu" - dodała Rafalska.

Wydarzenie jest organizowane przez Polską Unię Onkologii, Instytut Studiów Politycznych PAN, Kolegium Lekarzy Rodzinnych i Green Communication.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum