Szefowa GCM w Katowicach: potrzeba większej koordynacji działań w pomocy uchodźcom z Ukrainy
Klaudia Rogowska, szefowa Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, zaapelowała podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych o większą koordynację działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców z Ukrainy. - Organizacja każdego działania, nawet tego wypływającego z dobroci serca, jest bardzo potrzebna - przekonuje.

- W Katowicach 3 marca rozpoczął się VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress)
- Podczas debaty inaugurującej HCC 2022 zatytułowanej "Kluczowe wyzwania stojące przed polityką zdrowotną państwa" jednym z wiodących tematów była wojna na Ukrainie i pomoc uchodźcom
- Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, zaapelowała o koordynację działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców z Ukrainy
- - Pomagamy w takim zakresie, jakim potrafimy. Przygotowujemy się na przyjęcie większej liczby pacjentów - zapewniła
Klaudia Rogowska na HCC 2022: Tłumaczymy dokumenty, przygotowujemy SOR-y
Wyzwania stojące przed polską ochroną zdrowia i państwem polskim w kontekście wojny na Ukrainie były głównym tematem debaty inaugurującej HCC 2022 w Katowicach.
Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i jedna z ekspertek zaproszonych do rozmowy, zwróciła uwagę na konieczność usprawnienia koordynacji działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców.
- Przygotowujemy się na przyjęcie większej liczby pacjentów. Mam tu na myśli tłumaczenie dokumentów i przygotowanie SOR-ów. Organizacja każdego działania, nawet tego wypływającego z dobroci serca, jest jednak bardzo potrzebna, bo może bardzo wiele ułatwić - zaznaczyła.
Jak przypomniała, pierwsze transporty środków medycznych na Ukrainę już miały miejsce. Rząd zapewnił wczoraj, że kolejne są w przygotowaniu.
Odpowiednie regulacje prawne pozwolą jednak lepiej zorganizować dalszą pomoc. Rogowska zapewniła, że szpital, którym zarządza, nie czekając na rozwiązania, pomaga w takim zakresie, jakim potrafi.
- Dobrze byłoby, aby te działania były bardziej skoordynowane systemowo - podkreśliła.
VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych. HCC 2022 w Katowicach
W Katowicach 3 marca rozpoczął się VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress). W programie przewidziano ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji dotyczących różnych obszarów systemu ochrony zdrowia.
Podczas tegorocznej edycji wydarzenia eksperci poruszą zarówno zagadnienia dotyczące pandemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej, jak i wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą.
W trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznamy laureatów:
- V edycji Konkursu Zdrowy Samorząd
- IV edycji Konkursu Start-Up-Med
- V edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch).
Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i wybranych portalach Grupy PTWP, między innymi rynekzdrowia.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)