×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szefowa GCM w Katowicach: potrzeba większej koordynacji działań w pomocy uchodźcom z Ukrainy

Autor: Monika Chruścińska- Dragan • Źródło: Rynek ZdrowiaOpublikowano: 03 marca 2022 13:00Zaktualizowano: 03 marca 2022 15:11

Klaudia Rogowska, szefowa Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, zaapelowała podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych o większą koordynację działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców z Ukrainy. - Organizacja każdego działania, nawet tego wypływającego z dobroci serca, jest bardzo potrzebna - przekonuje.

Szefowa GCM w Katowicach: potrzeba większej koordynacji działań w pomocy uchodźcom z Ukrainy
Klaudia Rogowska, szefowa Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Fot. PTWP
 • W Katowicach 3 marca rozpoczął się VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress)
 • Podczas debaty inaugurującej HCC 2022 zatytułowanej "Kluczowe wyzwania stojące przed polityką zdrowotną państwa" jednym z wiodących tematów była wojna na Ukrainie i pomoc uchodźcom
 • Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, zaapelowała o koordynację działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców z Ukrainy
 • - Pomagamy w takim zakresie, jakim potrafimy. Przygotowujemy się na przyjęcie większej liczby pacjentów - zapewniła

Klaudia Rogowska na HCC 2022: Tłumaczymy dokumenty, przygotowujemy SOR-y

Wyzwania stojące przed polską ochroną zdrowia i państwem polskim w kontekście wojny na Ukrainie były głównym tematem debaty inaugurującej HCC 2022 w Katowicach. 

Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i jedna z ekspertek zaproszonych do rozmowy, zwróciła uwagę na konieczność  usprawnienia koordynacji działań podejmowanych w ochronie zdrowia na rzecz uchodźców. 

- Przygotowujemy się na przyjęcie większej liczby pacjentów. Mam tu na myśli tłumaczenie dokumentów i przygotowanie SOR-ów. Organizacja każdego działania, nawet tego wypływającego z dobroci serca, jest jednak bardzo potrzebna, bo może bardzo wiele ułatwić - zaznaczyła. 

Jak przypomniała, pierwsze transporty środków medycznych na Ukrainę już miały miejsce. Rząd zapewnił wczoraj, że kolejne są w przygotowaniu. 

Odpowiednie regulacje prawne pozwolą jednak lepiej zorganizować dalszą pomoc. Rogowska zapewniła, że szpital, którym zarządza, nie czekając na rozwiązania, pomaga w takim zakresie, jakim potrafi. 

- Dobrze byłoby, aby te działania były bardziej skoordynowane systemowo - podkreśliła.

VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych. HCC 2022 w Katowicach 

W Katowicach 3 marca rozpoczął się VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress). W programie przewidziano ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji dotyczących różnych obszarów systemu ochrony zdrowia.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia eksperci poruszą zarówno zagadnienia dotyczące pandemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej, jak i wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą.

W trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznamy laureatów:

 • V edycji Konkursu Zdrowy Samorząd
 • IV edycji Konkursu Start-Up-Med
 • V edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch).

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i wybranych portalach Grupy PTWP, między innymi rynekzdrowia.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze