Szef rządu: rozpoczynamy program walki ze smogiem

Autor: Mateusz Roszak - PAP/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2018 19:53

Rozpoczynamy wielki program walki ze smogiem, walki o czyste powietrze, odziedziczyliśmy po poprzednich rządach zaniedbania w tym obszarze - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Żnina (woj. kujawsko-pomorskie).

Szef rządu: rozpoczynamy program walki ze smogiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Premier zapytany o kwestię likwidacji smogu odpowiedział, że walka o czyste powietrze, to kolejny obszar, w którym rząd zmaga się z "obszarem zaniedbań".

Przypomniał wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w którym - jak mówił - wskazano, że w latach 2008-2015 rząd nie zrobił "nic lub prawie nic dla poprawy czystego powietrza".

Premier zauważył, że na liście Światowej Organizacji Zdrowia 50 miast najbardziej zanieczyszczonych w Europie są 33 polskie miasta. - To smutny, odziedziczony rekord - mówił.

Morawiecki przypomniał również zapowiedź, że rząd przeznaczy 25 mld zł w ciągu najbliższych 7-8 lat na wsparcie m.in. wymiany kotłów, pieców grzewczych oraz na termomodernizację.

Szef rządu zaznaczył, że z budżetu państwa współfinansowane będzie 80 proc. kosztów dot. wymiany kotłów, pieców i termomodernizacji, a w niektórych miejscach nawet 100 proc. kosztów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze