Szef rządu apeluje o odpowiedzialność i solidarność ws. narodowej kwarantanny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2020 17:08

Bardzo wszystkich proszę - bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Przestrzegajmy zaleceń ekspertów i odpowiednich służb - zaapelował w czwartek (17 grudnia) premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do nowych zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Szef rządu apeluje o odpowiedzialność i solidarność ws. narodowej kwarantanny
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że od 28 grudnia do 17 stycznia w całym kraju będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa, których zasady przedstawił wcześniej w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Bardzo wszystkich proszę - bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Przestrzegajmy zaleceń ekspertów i odpowiednich służb" - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że więcej informacji na temat nowych zasad można znaleźć na stronie internetowej kancelarii premiera.

Niedzielski zapowiedział, że od 28 grudnia do 17 stycznia zostaje wprowadzona kwarantanna narodowa. Oprócz dotychczasowych obostrzeń zamknięte zostają hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie.

Zamknięte będą też galerie handlowe, oprócz sklepów, które - jak mówił - zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli m.in. sklepów spożywczych, czy drogerii.

Ponadto w noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19.00 do 6.00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Rafał Białkowski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum