Szef resortu zdrowia: nie ma obowiązku noszenia maseczek w prywatnych samochodach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 09:50

W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy w nim najczęściej sami albo w tym gronie, w którym żyjemy w domu. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym - wyjaśnił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z kolei w zakładach pracy pracodawca będzie mógł albo wprowadzić bezpieczne odległości między pracownikami albo maseczki.

We własnym samochodzie nie musimy zakładać maseczek Fot. PTWP

Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Do tego celu nie musi być wykorzystywana maseczka, wystarczy chustka lub szalik.

W RMF FM Szumowski był pytany, dlaczego wcześniej wskazywał, że maseczki nie chronią osoby zdrowej przed zakażeniem. Odpowiedział, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, ale chodzi o to, by osoba chora, bez objawów, chroniła innych przed zakażeniem zasłaniając twarz.

Wyjaśnił również, że nakaz noszenia maseczek nie został wprowadzony wcześniej, ponieważ nasi sąsiedzi wprowadzali go u siebie w podobnym czasie i "przy podobnej ilości wirusa w populacji".

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum