Szef lubuskiego NFZ: choroba psychiczna to nie grypa, to będzie dużo większe wyzwanie niż…

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2019 19:10

Choroba psychiczna to nie grypa, którą leczy się w ciągu siedmiu dni. To trwa miesiącami, latami. To będzie dla nas w przyszłości dużo większe wyzwanie niż choroby kardiologiczne i onkologiczne - mówi Gazecie Wyborczej Piotr Bromber, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Szef lubuskiego NFZ: choroba psychiczna to nie grypa, to będzie dużo większe wyzwanie niż…
Lubuski Indeks Zdrowia Raport powstał we współpracy LOW NFZ i Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, przy udziale zaproszonych ekspertów, m.in przedstawicieli Izb Lekarskich, Wydziału Lekarskiego UZ, gmin i starostw. Fot. Archiwum

W rozmowie na temat wniosków płynących z Lubuskiego Indeksu Zdrowia, szef oddziału Funduszu w Zielonej Górze wskazuje, że raport ma formę inwentaryzacji. Jest próbą całościowego spojrzenia na zdrowie w Lubuskiem, bez oderwania od rzeczywistości życia w gminach i powiatach. Indeks ma zachęcać  do innej dyskusji o zdrowiu w województwie lubuskim.

Dyskutować warto m.in. o problemach związanych z chorobami psychicznym, które coraz mocniej dotyczą ludzi młodych, dzieci i młodzieży. W opinii Piotra Brombera choroby psychiczne będą stanowiły w przyszłości dużo większe wyzwanie niż choroby kardiologiczne i onkologiczne. Zwrócił też uwagę na bezradność rodziców w zderzeniu z problemami swoich dzieci.

Więcej: gorzow.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum