Szef PSL: szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być bezpłatne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2020 15:36

Szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być dostępne za darmo dla wszystkich, którzy będą chcieli z nich skorzystać, rząd musi to zapłacić; będziemy chcieli zgłosić taki postulat - powiedział w sobotę (21 listopada) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL: szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być bezpłatne
Na zdj. Władysław Kosiniak-Kamysz Fot. PTWP

W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19. Kosiniak-Kamysz był pytany w radiu RMF FM, czy rząd konsultował się w tej sprawie z opozycją.

- Nie było rozmów, był tylko pozorowany dialog na początku drugiej fali, też zgłaszaliśmy swoje projekty ustaw, choćby uwolnienie niedzieli handlowych, obniżka VAT, uruchomienie prywatnej służby ochrony zdrowia na rzecz leczenia pacjentów nie-covidowych z NFZ - mówił szef PSL.

Dodał, że oceny działania rządu i premiera w zakresie epidemii są tragiczne. - 65 proc. naszych rodaków uważa, że rząd działa źle albo bardzo źle w obliczu drugiej fali pandemii - mówił Kosiniak-Kamysz.

Podkreślał, że PSL oczekuje od premiera m.in. informacji, co ze szczepieniami przeciw koronawirusowi. - Tutaj bardzo ważna rzecz, którą chcemy zgłosić - szczepienia w Polsce powinny być dostępne za darmo dla wszystkich, którzy będą chcieli z nich skorzystać, rząd musi za to zapłaci - powiedział Kosiniak-Kamysz. Jak mówił, "nie wolno tymi kosztami obciążyć pacjenta".

Karol Kostrzewa (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum