Szef PSL: przyznajmy renty specjalne rodzinom medyków, którzy zmarli na COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2020 21:01

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten przyznał renty specjalne rodzinom osób, które zapłaciły "najwyższą cenę za ratowanie ludzkiego życia" w walce z koronawirusem.

Szef PSL: przyznajmy renty specjalne rodzinom medyków, którzy zmarli na COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dla kilkorga pracowników ochrony zdrowia walka z koronawirusem skończyła się tragicznie. Zwróciłem się do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie specjalnych rent dla członków rodzin osób, którzy zapłacili najwyższą cenę za ratowanie ludzkiego życia - poinformował na Twitterze Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL w piśmie wymienia "pracowników ochrony zdrowia wykonujących zawód: lekarza, pielęgniarki, ratowania medycznego czy fizjoterapeuty", którzy w Polsce zapłacili najwyższą cenę za ratowania ludzkiego życia. Pisze o potrzebie wsparcia państwa dla "osieroconych rodzin.

- Zwracam się z prośbą do Pana Premiera o poparcie poselskiego projektu ustawy dotyczącego przyznania renty specjalnej. Powyższe świadczenie przysługiwałoby członkom rodzinny zmarłych medyków w wysokości 4.000 PLN dla każdej uprawnionej osoby - napisał szef ludowców.

- Śmierć zawsze pozostaje tragedią, z którą trudno się pogodzić, niemniej jednak możemy wykonać symboliczny gest, dla pogrążonych w żałobie członków rodzin. Wsparcie finansowe stanowiłoby element podziękowania za ratowanie życia innych osób, szczególnie w tak trudnym okresie pandemii - podkreślił.

W liście informuje też premiera, że wspomniany przez niego projekt ustawy wpłynął już do laski marszałkowskiej. - Wspólnie możemy podziękować zmarłym pracownikom ochrony zdrowia za ich najwyższe poświęcenie jakie ponieśli w walce o życie i zdrowie pacjentów - zakończył Kosiniak-Kamysz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu o 142 nowych zakażeniach koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła zatem do 17 204. Resort podał też, że zmarło kolejnych 15 osób. W sumie odnotowano dotąd 861 zgonów.

Statystyki resortu dot. osób zakażonych koronawirusem, przybywających w kwarantannie i zmarłych nie uwzględniają wykonywanego przez te osoby zawodu. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze