×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szczerski ws. protestu rezydentów: Kancelaria Prezydenta nie wyklucza "wkroczenia" w rozmowy

Autor: Aneta Oksiuta - PAP/Rynek Zdrowia17 października 2017 10:38

Jeżeli rozwój wypadków ws. protestu lekarzy rezydentów będzie negatywny, jest pole do tego, żeby także Kancelaria Prezydenta "wkroczyła" w rozmowy - powiedział we wtorek (17 października) szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Podkreślił jednak, że to rząd ma narzędzia do rozwiązania sporu.

Szczerski ws. protestu rezydentów: Kancelaria Prezydenta nie wyklucza "wkroczenia" w rozmowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wiemy, że budżet jest w rękach rządu, więc to rząd ma narzędzia, żeby porozumieć się w tej sprawie ze środowiskami medycznymi. Jeśli rozwój wypadków będzie jednak negatywny, to oczywiście jest pole do tego, żeby także Kancelaria Prezydenta wkroczyła w te dyskusje - stwierdził Szczerski w radiu RMF FM.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w poniedziałek podpisał zarządzenie ws. powołania zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania. Powołanie zespołu zapowiedziała po spotkaniu z rezydentami premier Beata Szydło. Pierwsze spotkanie zespołu zaplanowano na 20 października w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie o godz. 10.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w MZ, zespół ma opracować propozycje rozwiązań, które mają poprawić sytuację kadr medycznych w Polsce. Zajmie się między innymi analizą możliwości dalszego zwiększania wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia oraz przeglądem funkcjonowania ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W ocenie Szczerskiego, jeśli rzeczywiście obie strony sporu uznają, że wyczerpały się wszelkie możliwości ich rozmowy (choć one się nie wyczerpały, bo prace tak naprawdę dopiero się rozpoczynają) to wówczas prezydent i jego służby nie uchylają się od tego, żeby podjąć się w tej sprawie mediacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze