Szczepionki dla UE obiecane w pierwszym kwartale dotrą zgodnie z planem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2021 16:56

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła w piątek państwa Unii Europejskiej, że szczepionki przeciwko Covid-19 koncernów Pfizer/BioNtech, obiecane przez te firmy w pierwszym kwartale tego roku, zostaną wszystkim dostarczone zgodnie z planem.

Szczepionki dla UE obiecane w pierwszym kwartale dotrą zgodnie z planem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Pfizer ze swojej strony potwierdziła, że na przełomie stycznia i lutego zamierza spowolnić dostawy szczepionek do państw UE w związku z pracami remontowymi w zakładach w Puurs w Belgii, gdzie szczepionki są produkowane.

W reakcji na te informacje sześć krajów UE - Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa i Szwecja wystosowały wspólny list do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wywarcie nacisku na firmy Pfizer/BioNTech w celu "zapewnienia stabilności i przejrzystości terminowych dostaw" szczepionek.

Ministrowie zdrowia tych sześciu krajów wyrazili "poważne zaniepokojenie". "Ta sytuacja jest nie do przyjęcia. Nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień" - napisali.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze