Szczepienie w zakładach pracy: zasady do końca kwietnia, szczepienia - w maju

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Katarzyna Gubała12 kwietnia 2021 14:28

- Mam nadzieję, że jeszcze w maju, najdalej na przełomie maja i czerwca, jeżeli sprawdzą się deklaracje producentów szczepionek, ruszymy ze szczepieniami w zakładach pracy - powiedział Michał Dworczyk.

Szczepienie w zakładach pracy: zasady do końca kwietnia, szczepienia - w maju
Do końca kwietnia na pewno wypracowane zostaną precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy - powiedział Michał Dworczyk. Fot. Shutterstock
  • Do końca kwietnia wg Michała Dworczyka zostaną opracowane zasady dotyczące prowadzenia szczepień w zakładach pracy
  • Pilotaż szczepień w zakładach pracy planowany jest na połowę maja

Michał Dworczyk podał, że w poniedziałek (12 kwietnia) odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wicepremier Jarosław Gowin i prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki.

- To była dobra, merytoryczna dyskusja, w trakcie której rozmawialiśmy o planie rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy. Bardzo nam zależy, żeby gospodarka była jak najszybciej uruchamiana. (…) W perspektywie tego, do końca kwietnia na pewno wypracowane zostaną precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy - powiedział pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

Co z potencjałem 6,5 tys. punktów szczepień

Wskazał, że dziś trzeba wziąć jednak pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze uruchomienie tej formy szczepień będzie możliwe w sytuacji, kiedy szczepionki dotrą do Polski. Po drugie…

- Przypomnę, że w oparciu o sieć, która funkcjonuje w tej chwili w Polsce, czyli ponad 6,5 tysiąca punktów - nie wykorzystujemy nawet 50 proc. możliwości prowadzenia szczepień, więc byłoby nieroztropne uruchamianie kolejnych form szczepień, kolejnych punktów i możliwości szczepień - zaznaczył Dworczyk.

- Mówimy tu o podmiotach, które mają minimum 500 pracowników, którzy chcą się szczepić, więc byłoby nieroztropne nie mając więcej szczepionek, uruchamiać to. Planujemy pilotaż na połowę maja. Mam nadzieję, że jeszcze w maju, najdalej na przełomie maja i czerwca, jeżeli sprawdzą się deklaracje producentów szczepionek, to ruszymy ze szczepieniami w zakładach pracy - podsumował.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum