Szczepienie na wakacjach. Turyści od ręki zaszczepią na Warmii i Mazurach. Nie trzeba mieć skierowania

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP30 czerwca 2021 15:30

Dobra wiadomość dla turystów. W trzech miejscowościach na Warmii i Mazurach funkcjonują punkty szczepień, z których można skorzystać bez wcześniejszej rejestracji.

W kilku punktach w województwie warmińsko-mazurskim można szczepić się na wakacjach. Fot. Shutterstock
  • Szczepienie bez wcześniejszej rejestracji będzie możliwe w trzech punktach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
  • Punkty mobilne są dostępne w Olsztynie i Ełku, a od 1 lipca także w Giżycku
  • Z punktów mogą skorzystać także turyści

Mobilne punkty na Warmii i Mazurach

Jak poinformował PAP w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, w Olsztynie działa już od dłuższego czasu mobilny punkt szczepień, który znajduje się przed Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przy ulicy Żołnierskiej. Czynny jest dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 18.00. Szczepi się tam od 150 do 170 osób każdego dnia.

Można się w nim szczepić jednodawkową szczepionką bez wcześniejszej rejestracji, dlatego mogą z niego skorzystać także przyjezdni i turyści odwiedzający stolicę Warmii i Mazur.

Od czwartku uruchomiony zostanie punkt mobilny w Giżycku. Znajduje się on przy ulicy Gimnazjalnej w pobliżu Placu Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta. Jak poinformował PAP burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz, punkt będzie czynny 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 20.00, a całą obsługę logistyczną i medyczną zapewnia wojsko. W tym minimiasteczku, gdzie są kontenery, namioty, toalety, miejsce do odpoczynku, będą dwie ścieżki podejścia do punktu: dla osób przyjeżdżających samochodem oraz dla pieszych i rowerzystów.

Punkt szczepień, gdzie można szczepić się bez rejestracji, jest także w Ełku w szpitalu wojskowym przy ulicy Kościuszki. Bez wcześniejszych zapisów, szczepionką jednodawkową mogą zaszczepić się także przyjezdni i turyści, którzy podjadą na miejsce samochodem. Punkt czynny jest w godzinach od 8.00 do 20.00. 

Szczepienie w dowolnym miejscu

Przypomnijmy, minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił kwestię dotyczącą szczepienia w wybranym punkcie. W czasie wakacji można udać się do pobliskiego punktu i tam umówić się na przyjęcie drugiej dawki albo pierwszego szczepienia.

- O ile dany punkt dysponuje wolnymi preparatami w danym dniu, zaszczepić będzie się można od ręki. Nie będzie już żadnych wcześniejszych zapisów i biurokracji - dodał minister Niedzielski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum