×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe dla pracowników administracji publicznej w Nowym Jorku

Autor: PAP • Źródło: PAP29 lipca 2021 08:30Aktualizacja: 29 lipca 2021 10:25

Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe dla pracowników administracji publicznej w Nowym Jorku, albo cotygodniowe testowanie. To nowe zarządzenie gubernatora stanu.

Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe dla pracowników administracji publicznej w Nowym Jorku
Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe dla pracowników administracji w Nowym Jorku/ Shutterstock.com
 • Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił w środę, że pracownicy administracji stanowej będą musieli się zaszczepić przeciwko Covid-19 lub przedstawiać co tydzień wyniki testów
 • Pomysł zyskał poparcie, z zastrzeżeniem, że testy powinny być bezpłatne
 • Z zamiarem objęcia takim obowiązkiem administracji federalnej nosi się Biały Dom

W stanie Nowy Jork zarządzenie o obowiązku szczepień dla urzędników stanowych będzie obowiązywać od Święta Pracy, które przypada w tym roku 6 września.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? To konieczność 

Gubernator Cuomo poinformował też, że do szczepień zobowiązani będą pracownicy służby zdrowia pracujący z pacjentami w szpitalach publicznych. Zachęcał władze lokalne w Nowym Jorku oraz kuratoria okręgów szkolnych na obszarach z wysokim wskaźnikiem zakażeń koronawirusa, by również wprowadziły taki wymóg dla swoich podwładnych.

Gubernator zapowiedział konsultacje i współpracę ze stanowymi związkami zawodowymi administracji publicznej w sprawie szczepień lub wymogów testowych. Niektóre z tych organizacji sygnalizowały sprzeciw wobec wymogów.

- Zachęcam wszystkie samorządy lokalne do tego samego. To jest rozsądne, sprawiedliwe i leży w interesie nas wszystkich - argumentował.

Czytaj również: Rada medyczna rozważa obowiązek szczepień dla nauczycieli i pracowników administracji. Prof. Horban potwierdza

Związki zawodowe poparły politykę Cuomo

Reprezentujący 60 tys. pracowników stanowych związek zawodowy Civil Service Employees Association ogłosił poparcie dla polityki Cuomo. Podobne stanowisko zajął zrzeszający nauczycieli New York State United Teachers. Zastrzegł jednak, że testy powinny być bezpłatne i dostępne na miejscu.

Związek policjantów stanowych oświadczył natomiast, że został zaskoczony propozycją gubernatora. Oczekuje więcej informacji i rozważa kroki prawne, ponieważ w jego ocenie zarządzenie zmienia warunki zatrudnienia.

Obowiązek szczepień lub testów dla pracowników rządowych - być może już wkrótce

Zgodnie z doniesieniami prasowymi prezydent Joe Biden ma ogłosić wymóg szczepień lub testów obejmujący pracowników federalnych. NBC podała, że prezydent ogłosi to w swym czwartkowym przemówieniu.

Tymczasem burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio przyrzekał w środę, że osoby które otrzymają pierwszą dawkę szczepionki w ośrodkach prowadzonych przez miasto, otrzymają po 100 dolarów na karcie debetowej.

- Zachęty niezmiernie pomagają. Myślę, że to będzie bardzo, atrakcyjne dla nowojorczyków - ocenił burmistrz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze