Szczepienia. Loteria - dziś pierwsze losowanie tygodniowe. Do wygrania pięć razy po 50 000 złotych i 60 hulajnóg

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP14 lipca 2021 08:19

Szczepienia. Loteria - w środę, 14 lipca, odbędzie się pierwsze losowanie tygodniowe w ramach loterii szczepionkowej. Do wygrania jest pięć razy po 50 000 złotych oraz 60 hulajnóg elektrycznych. Podobne nagrody można wygrać w kolejnych 11 tygodniowych losowaniach.

Osoby w pełni zaszczepione mogą wziąć udział w loterii szczepionkowej. Fot. Shutterstock
  • W ramach loterii szczepionkowej zaplanowano 12 losowań tygodniowych. Pierwsze odbędzie się w środę 14 lipca
  • W każdym takim losowaniu do wygrania jest pięć razy po 50 tysięcy złotych i 60 hulajnóg elektrycznych
  • Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS z dalszymi instrukcjami

Szczepienia. Loteria - 14 lipca pierwsze losowanie tygodniowe. Jakie nagrody?

Pierwsze tygodniowe losowanie ma odbyć się w środę i dotyczy osób zarejestrowanych od 1 do 11 lipca; kolejne losowania odbędą się 21 i 28 lipca, a po cztery zaplanowano w sierpniu i wrześniu, jedno w październiku. W sumie będzie 12 losowań tygodniowych. W każdym z nich do wygrania będzie pięć razy 50 tys. zł (pula - 3 mln zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).

Jak podało Ministerstwo Finansów, wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Czytaj więcej: Loteria - nagrody bez podatku PIT. Zarejestrowało się 2,1 mln Polaków

Oprócz nagród tygodniowych, w loterii są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygra 200 zł, a co 2000. grający - 500 zł. Z kolei podczas każdego z 3 losowań miesięcznych można wygrać dwie wygrane w wysokości 100 000 zł oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk). Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. Uczestnicy loterii zagrają wówczas o dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także o dwa samochody toyota C-HR.

Szczepienia. Loteria - jak wziąć udział? Mogą w niej brać udział osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestracji można dokonać poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Sprawdź: Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział? Na liście nagród m.in. duże pieniądze i auto

Szczepienia. Loteria - jak laureaci będą informowani o nagrodzie?

Jak informował Totalizator Sportowy (TS), zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) są o tym informowani przez organizatora, czyli TS - wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymują SMS bezpośrednio z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu; wygraną można podjąć z bankomatów banku lub odebrać w każdej jego placówce.

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii.

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi 21 mln 989 tys. 280 zł brutto. Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 52 tys. 796 sztuk.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum